Personal Landvetter

Active | Personal i Landvetter

Nedanför här hittar du all vår personal som jobbar med rehablitering i Landvetter.

Anneli Virenhem

VD/Ägare

Gruppträningsinstruktör & PT

 

E-post: anneli@active-landvetter.se

Jessica Johansson
Leg. Fysioterapeut

Operativ Chef Active Rehab

  • Kurser:
  • OMT steg 1
  • MTT
  • Akupunktur
  • Basal Kroppskännedom
  • Idrottsskadekurser knä, axel och fot
  • Artrosskola enligt BOA

E-post: jessica.johansson@active-rehab.se

Helene Kronberg
Leg. Fysioterapeut

Kurser:

  • Akupunktur
  • Akupunktur inriktning obstetrik
  • Inkontinens
  • Bäckenbesvär under graviditet
  • McKenzie A
  • McKenzie B
  • Idrottsmedicin
  • OMT steg 1
  • Axelina
  • OMI 1A
  • Yrsel
  • Huvudvärk och migrän
  • MTT

E-post: helene.kronberg@active-rehab.se

Jack Liedström
Leg. Fysioterapeut

Kurser:

  • Basal Kroppskännedom
  • KRT Kognitiv Rehabiliteringsterapi

E-post: jack.liedstrom@active-rehab.se

Martin Bolmér
Leg Fysioterapeut

Kurser:

  • Kinesiotape
  • OMT steg 1
  • Akupunktur
  • Idrottsmedicin
  • Rörelsekontroll Höft-bäcken-ländrygg enl Sahrmann
  • Akut omhändertagande idrottstejp
  • McKenzie A
  • 3D funktion fot och knä
  • McKenzie B

E-post: martin.bolmer@active-rehab.se

John Sallergård
Leg. Fysioterapeut

Kurser:

  • OMT steg 1
  • Akupunktur
  • McKenzie A
  • McKenzie B

E-post: john.sallergard@active-rahab.se

Lisa Korutschka

Leg. Fysioterapeut

 

E-post: lisa.korutschka@active-rehab.se

Jessica Willstrand

Leg. Fysioterapeut

 

E-post: jessica.willstrand@active-rehab.se

Jenniefer Kundrat
Leg. Fysioterapeut

Föräldraledig

Kurser:

  • Idrottsmedicin
  • McKenzie A
  • Idrottskadekurs knä
  • Kinesiologitejp för idrottskador

E-post: jenniefer.kundrat@active-rehab.se

Helena Mökander
Leg. Fysioterapeut

Föräldraledig

Kurser:

  • Artrosskola enligt BOA
  • MI
  • McKenzie A

E-post: helena.mokander@active-rehab.se

Åse Philqvist

Leg. Arbetsterapeut

 

E-post: ase.philqvist@active-rehab.se

Nina Vollhaase
Samordningschef Active

E-post: nina.vollhaase@active-landvetter.se

Scroll Up